آرشیو مطالب
گروه های خبری:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
دست های پر آی‌سیما در نمایشگاه الکامپ
طرح رایگان یک ماهه و فروش ویژه تابستانه آی‌سیما اجرا می شود

آی‌سیما اپراتور ارائه دهنده IPTV،VOD با دستاوردهای جدید درسالن ۷ نمایشگاه الکامپ سال جاری میزبان بازدیدکنندگان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳:۳۲
 برآورد رشد ۱۶ درصدی سود
در اصلاحیه بودجه سال مالی ۹۶ شرکت اعلام شد:

اصلاحیه اولین بودجه سال مالی ۹۶ شرکت پالایش نفت بندر عباس با رشد ۱۶ درصدی سود نسبت به گزارش قبلی تدوین شد
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰:۰۳
سکون
با بررسی عملکرد دو شرکت پتروشیمی بدست آمد:

شرکت پتروشیمی فجر بودجه خود بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ را با پوشش ۲۳ درصدی سود ارایه کرد و در کنار آن شرکت پتروشیمی پردیس نیز در دوره عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۶ تعدیل منفی ۳۵ درصدی سود را اعلام کرد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰:۵۷
با تاکید بر سود برآوردی سال مالی جاری؛

این مجموعه فعال در گروه لاستیک و پلاستیک با سرمایه بیش از دو هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال گزارش عملکرد سه ماهه اول سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ با تغییر اندک سود برآوردی ارایه کرد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹:۰۷
بورس‌کالا به «جوجه فروشی» افتاد
تالار نقره‌ای مهمانی جدید دارد:

لیلی شهیر ؛ هفته نامه اطلاعات بورس / زنجیره صنعت مرغ یکی از زنجیره‌های با اهمیتی است که بورس‌کالا در برنامه‌های خود قصد ورود به آن را دارد. این بورس که قبلا در اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و اجرای سیاست قیمت تضمینی به طور عملی ورود گسترده به معاملات ذرت به عنوان یک نهاده مهم صنعت طیور را آغاز کرده، چندی است که میزبان عرضه‌های جوجه یک روزه به عنوان یک نقطه مهم در صنعت طیور کشور شده است.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸:۵۴
راه اندازی کلینیک پذیرش برای ویزیت شرکت ها
به منظورافزایش رغبت شرکت ها صورت می گیرد؛

مدیر پذیرش بورس تهران با اعلام ۵ دلیل در عدم رغبت شرکت ها برای حضور در بورس ، از راه اندازی سامانه کلینیک پذیرش خبر داد و ساختار ارائه خدمات رایگان را تشریح کرد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰:۳۴
آگهی لغو برگزاری مجمع عمومی عادی بانک صادرات
لحظاتی پیش منتشرشد:

طبق اطلاعیه ای که لحظاتی پیش روی سامانه کدال منتشر شد، برگزاری مجمع عمومی "وبصادر" که طبق اطلاع رسانی قبلی مقرر شده بود تا در ۳۱ تیر ماه جاری برگزار شود، لغو و به زمان دیگری موکول شد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹:۱۰
 نمایش عملکرد مطلوب
در ثلت اول سال مالی ۹۶ رقم خورد:

این مجموعه فعال در گروه غذایی با سرمایه ۳۶۰ میلیارد ریال در دوره عملکرد سه ماهه اول سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ مبلغ ۶۲ ریال سود محقق کرد و بدین ترتیب ۳۶ درصد از سود برآوردی ۱۷۱ ریالی را پوشش داد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱:۵۴
دلایل اعلام تعدیل منفی ۲۵ درصدی سود
مدیر عامل شرکت توضیح داد:

مجید بختیاری مدیر عامل شرکت بیمه دی در نامه ای خطاب به رییس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی در خصوص تحقق سود ۱۵۰ ریالی شرکت در دوره عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی ۹۵ و افت ۲۵ درصدی آن نسبت به سود برآوردی ۲۰۱ ریال توضیحاتی ارایه کرد.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳:۳۱
 عملکرد متفاوت دو شرکت دارویی
در دوره عملکرد سه ماهه اول ۹۶ رقم خورد:

شرکت های کارخانجات داروپخش و لابراتوارهای سینا دارو که هر دو در گروه دارو فعال هستند، پیش بینی درآمد هر سهم بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۹۶ خود را ارایه کردند که هر دو شرکت عملکرد متفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴:۱۲
سود تسهیلات باید کمتر از ۱۰ درصد شود
فاجعه حجم ۶برابری قاچاق پوشاک ترک نسبت به واردات قانونی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سود ۳۰ درصدی تسهیلات عامل تعطیلی واحدهای صنعتی است، گفت: باید منابع مالی و تسهیلات بانکی با سود زیر ۱۰ درصد در اختیار صنایع قرار بگیرد.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱:۴۲
 توضیحات رسمی درباره قرارداد ساخت نیروگاه توسط مپنا

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی درباره قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات توسط مپنا توضیح داد.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳:۰۷
توسعه علم مالی با تمرکز بر ارتباط دانشگاه و صنعت
دبیر انجمن مالی ایران از مهم‌ترین هدف انجمن گفت:

هفته‌نامه بورس: فعالیت‌های غیر رسمی انجمن مالی ایران ، از سال ۱۳۸۹ و با نشست‌های علمی اساتید برتر دانشگاه‌های کشور به شکل میزگرد‌های تخصصی آغاز شد که با توجه به سابقه جهانی انجمن‌های علمی- تخصصی مالی، احساس نیاز به وجود انجمنی تخصصی در کشور بوجود آمد که با پیگیری این اساتید، مجمع موسس انجمن در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۳تشکیل و انجمن مالی ایران، به عنوان تخصصی‌‌ترین انجمن علمی فعال در حوزه مالی کشور، به شکل رسمی پا به مرحله ظهور نهاد.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶:۴۳
درآمد صفر بورس از  بازار ۲/۵ میلیارد دلاری

مروارید اسلامی / هفته نامه اطلاعات بورس ؛ براساس آخرین گزارش منتشر شده فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) درخصوص بررسی هزینه و درآمد بورس‌ها در سال ۲۰۱۲،‌ درآمد حاصل از معاملات و خدمات در صدر کل درآمد بورس‌ها قرار داشته و سهم ۸۷ درصدی را از آن خود کردند. در بیشتر بازارهای مشتقه، تفکیک بین درآمد معاملات و کارمزد تسویه که معمولا در بخش درآمد حاصل از خدمات طبقه‌بندی می‌شوند، امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل، به جای تمایز دادن درآمد حاصل از معاملات با خدمات، سه بخش ایجاد شده است که عبارتند از درآمد معاملات ناشی از ابزارهای نقد (cash products)، کارمزد معامله و تسویه ابزارهای مشتقه، سایر خدمات به غیر از موارد ذکر شده است.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵:۲۷
 انجام عرضه اولیه
در پی انتشار اطلاعیه ناظر بازار مشخص شد:

طبق انتشار نامه اگهی درج شده در شرکت بورس مقرر شده بود تا طی روز جاری تعداد ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم شرکت به پرداخت معادل پنج درصد از سهام آن از پرتفوی سرمایه گذاری گروه فن آوران هوشمند بهسازان برای اولین بار در بازار بورس عرضه شود که طبق اطلاعیه ناظر بازار بورس سفارش گیری در این نماد از ساعت ۱۳ تا ۱۵ روز جاری انجام می شود.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰:۳۶
افشای اطلاعات مالی، الزام قانونی
براساس قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سازمان بورس باید انجام دهد؛

محمد امین صالحی / هفته نامه اطلاعات بورس ؛ با توجه به خصوصیات عصر حاضر که به نام عصر ارتباطات نام‌گذاری شده، مبحث شفافیت به‌گذاره‌ای اخلاقی در این فرآیند بدل شده است؛ شاید تا دیروز به دلیل فرهنگ‌های بسته‌ای که در جوامع وجود داشت و مقدس بودن برخی حریم‌ها، این مقوله، جایگاهی در مراودات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نداشت، اما امروز که نظام‌های مردم سالار و مقوله دموکراسی بر اریکه قدرت تکیه زده‌اند، خواه نا خواه خود را در برابر اذهان عمومی پاسخگو دانسته و مسئله شفافیت را ارج نهاده و حتی مشاهده می‌شود که برخی از کشورها اسناد محرمانه خود را بعد از گذشت چند سال، منتشر می‌کنند.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷:۳۷
در پی برآورد رشد ۱۹ درصدی سود در سال آتی؛

این شرکت در گزارش جدید خود برای سال مالی ۹۷ تحقق سود ۹۵۴ ریالی را برآورد کرده و این در حالی است که در اولین بودجه سال مالی ۹۶ سود ۸۰۲ ریالی را پیش بینی کرده بود.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱:۴۵
در پی اعلام تعدیل مثبت شش درصدی سود؛

این مجموعه با سرمایه ۱۲۰ میلیارد ریالی در حالیکه در اولین بودجه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ سود ۸۸۰ ریالی را برآورد کرده بود، در دوره عملکرد سه ماهه اول همان سال با رشد شش درصدی مبلغ ۹۳۴ سود را پیش بینی کرد و در این دوره ۳۰۳ ریال سود محقق ساخت. بدین ترتیب "فرآور" ۳۲ درصد از سود برآوردی ۹۳۴ ریالی را پوشش داد.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶:۱۷
خط قرمز بانک مرکزی برای فعالیت تعاونی‌های اعتبار

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: از این پس، سپرده‌گیری و تسهیلات‌دهی تعاونی‌های اعتبار صرفا قرض‌الحسنه خواهد بود و اجازه تاسیس شعبه هم ندارند.
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷:۱۵
معرفی به پرداخت دربام بانک ملت

شرکت ۹۵۰ میلیارد ریالی به پرداخت ملت عصر امروز ۲۶ تیر در طبقه ۱۵ ساختمان اصلی بانک ملت جای که تهران با تمام شلوغی هایش زیر پا بود معرفی شد تا فردا ۲۷ تیر ۵ درصد سهام این شرکت در بورس عرضه شود.
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶:۳۲