آرشیو مطالب
گروه های خبری:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
زنگنه سد راه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه شد

وزیر نفت با نحوه واگذاری ۶۰ درصد سهام پالایشگاه کرمانشاه که در فرابورس پذیرفته شده ، مخالفت کرد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴:۵۷
دسترسی به میزان ارزش سهام عدالت ممکن شد
بعد از ۱۰سال

"صدور صورتحساب مشمولان سهام عدالت از نیمه اسفند"؛ این تازه‌ترین اتفاق قابل ملموس برای مشمولین سهام عدالت پس از ۱۰ سال انتظار و نگه‌داری از برگه‌های سهام است که تا چند روز دیگر رقم خواهد خورد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۱۹
قول مساعد بورس برای حل  مشکلات حق تقدم پارس خودرو

معاون بورس تهران با اعلام مشکلات مربوط به حق تقدم پارس خودرو از برنامه جلسه با مدیران سایپا خبر داد .
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵:۵۲
بحران بانک ها گزینه ادغام را پررنگ تر کرد
چاره اندیشی بانک مرکزی برای خروج از بن بست

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری با بیان اینکه اصلاح صورت‌های مالی بانک‌ها عمق زیان‌دهی این موسسات را به خوبی نشان داد، گفت: برای حل مشکل اگر راهی جز ادغام بانک‌ها وجود نداشته باشد این کار انجام خواهد شد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱:۱۳
فرابورس هم انتشاراوراق اسناد خزانه را رد کرد
واکنش به یک اقدام دولتی؛

یک مقام مسئول در فرابورس با بیان اینکه فرایند پذیرش و عرضه اوراق خزانه اسلامی در دوره زمانی طولانی صورت می‌گیرد، گفت: هیچ اسناد خزانه اسلامی (اخزا) تا پایان سال جاری در فرابورس منتشر و پذیرش نخواهد شد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴:۳۸
شاخص دستکاری نمی شود
پاسخ مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به منتقدان ؛

علیرغم انتقاداتی که از سوی منتقدان مبنی بر حمایت از شاخص صورت می گیرد ، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به صراحت اعلام کرد که هیچ دستکاری در شاخص وجود ندارد.
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱:۰۷
شـا یعه ؛ابزار سهم‌اندازان
هفته ‌نامه بورس نوسان‌گیری روی سهام شرکت‌های کوچک را بررسی کرد:

مروارید اسلامی / «فلانی چی خرید؟»،‌ «فلانی سهم شرکت A رو فروخت»، «سهم B داره میره بالا، سریع بخرید»، «صنعت C وضع خوبی داره، سهم شرکت D رو بخرید»، «من روی این سهم مثبتم»، «من این سهم رو توصیه می کنم»، «پیش‌بینی میشه که سهم E روند صعودی داشته باشه و روی قیمت N توصیه به خرید میشه»، «خبر دارم که شرکت G داره قرارداد جدید میبنده. بخرید تا خبرش پخش نشده»، «جمع بشید سهم F رو ببریم بالا»،..
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶:۴۸
سهامداران نگران نباشند!
مسئولان از ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم ابهام زدایی کردند؛

محمد امین صالحی / ابتدای بهمن ماه سال جاری بود که آيين نامه اجرايي موضوع تبصره (۵) ماده (۱۶۹) مکرر قانون ماليات‌هاي مستقيم پس از تصويب وزراي امور اقتصادي و دارايي و دادگستري، با ابلاغ بخشنامه‌اي از سوي معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان امور مالياتي کشور قابليت اجرايي يافت.
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۲۰
حمایت از بورس با سرمایه ریسک‌گریزان
میزگرد / فعالان بازار از پیامدهای" ابلاغیه سازمان درباره صندوق‌های با درآمد ثابت" گفتند:

نازنین نامور - "صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید نقش فعال‌تری در بازار‌سرمایه داشته باشند؛ بنابراین به تمامی‌صندوق‌های با درآمد ثابت فرصت داده شده است تا طبق ابلاغیه سازمان خود را با شرایط مناسب به‌روز کنند. ما مقیدیم که روند کار با لحاظ شرایط و فرصت کافی انجام شود. زمانی که صندوق‌ها برای تمدید مجوز و افزایش سقف مراجعه می‌کنند، سازمان می‌تواند اساسا با این درخواست موافقت نکند ضمن اینکه طبق قانون سازمان موظف به نظارت بر اجرای قانون بازار اوراق بهادار و تنظیم مقررات مربوط به فعالیت‌ها از نظر انضباطی است".
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲:۴۱
عرضه سهام قدغن
با خروج ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی توسط دولت از بازار سهام، اعمال شد؛

حسین رهجو - روز سه شنبه هفته گذشته بود که سازمان بورس، طی اقدامی‌فوری و آنی اعلام کرد که تا پایان سال جاری تمامی‌عرضه‌های اولیه را در بورس و فرابورس متوقف خواهد کرد؛ محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که با دستور شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها با توجه به وضعیت کنونی بازار و لزوم جلوگیری از خروج نقدینگی و فروش سهام توسط برخی سهامداران برای تامین مالی خرید سهام جدید و حمایت از سهامداران، تا شب عید متوقف خواهد شد. استدلالی که پایه کارشناسی ندارد و قطعا عرضه اولیه سهام نه‌تنها باعث خروج نقدینگی نمی‌شود، بلکه پول‌های تازه‌ای به بورس وارد خواهد کرد. در عین حال رقم عرضه اولیه‌ها که تا پایان امسال حداکثر به ۱۰ شرکت ریز و درشت می‌رسید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان جذب نقدینگی می‌کرد که اگر خروج ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی از بورس توسط دولت انجام نمی‌شد، به راحتی محقق می‌شد.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰:۳۵
شرکت های بیمه وبانک ها دراولویت آموزش  IFRS قرارگرفتند

سازمان بورس و اوراق بهادار، هفته آینده با هماهنگی بیمه مرکزی، بانک مرکزی و سازمان های حسابرسی و امور مالیاتی همایشی را در خصوص شرکت هایی که ملزم به ارائه صورت های مالی بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری IFRS شده اند، برگزار می کند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷:۳۳
افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه تصویب شد

بازنگری در مصوبه سال ۹۱ افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه به تصویب هیات دولت رسید.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱:۰۷
بازارگردانی الگوریتمی استارت خورد

در نخستین روز از اسفند ماه، شرکت تامین سرمایه امید طی مراسمی با حضور مدیران سازمان بورس، بورس تهران و فعالان بازار سرمایه بازار گردانی الگوریتمی را افتتاح کرد.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸:۴۶
بازدید هیات عمانی سرآغاز همکاری های بورسی

روز گذشته اول اسفند ،هیاتی از بانک مسقط به سرپرستی معاون ارشد این بانک از بورس تهران بازدید کردند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴:۳۸
 دولت هرچه زودتر تکلیف حق انتفاع معادن را روشن کند
خواسته نماینده مجلس

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی ، در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور از وی خواست تا تکلیف حق انتفاع معادن سنگ آهن را طبق لایحه بودجه ۹۵ مشخص کند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰:۴۸
دامنه آپشن اختیارمعامله گسترده شد
با تازه ترین مصوبه کمیته فقهی

کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، موضوع استفاده همزمان از دو قرارداد اختیار معامله در ضمن یک قرارداد فروش سهام را که در دستور کار خود قرار داده بود، با لحاظ شرایطی خاص به تصویب رساند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸:۰۳
وعده شفاف سازی درباره عرضه بلوک

آگهی واگذاری بلوک ۴۹.۸ درصدی سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران به قمیت پایه هر سهم ۴۲۵۳ ریال در آستانه شامگاه آخرین روز بهمن ماه امسال بر روی سایت بورس تهران منتشر شد.
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶:۳۳
فسخ معامله سهام سنگ آهن با فولاد خوزستان

مدیر عامل فولاد خوزستان از فسخ معامله ۲۸.۵ درصدی سهام سنگ آهن مرکزی ایران با فولاد خوزستان خبر داد.
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰:۴۴
تحلیل زیرو بم شرکت های دانش بنیان با حضور دو مدیر ارشد

رئیس سازمان بورس و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سازمان بورس و اوراق بهادار دیدار و در خصوص چشم انداز شرکت های دانش بنیان گفتگو کردند.
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵:۲۸
دلایل توقف  ۱۶ نماد  فرابورس اعلام شد

اداره نظارت بر ناشران فرابورسی آخرین وضعیت ۱۶ نماد متوقف بیش از ۷ روز را در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال جاری ، به همراه دلایل توقف و اقدامات لازم برای بازگشایی اعلام کرد.از ۱۶ نماد متوقف در بازار فرابورس ، چهار نماد متعلق به بانک ها است.
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹:۵۰