آرشیو
نزاع فولادی در فضای پسابرجام
در بررسی اتهام دامپینگ به فولاد ایران مطرح شد:

لیلی شهیر - رسانه‌های داخلی و خارجی با انتشار اخباری، فولاد ایران را به دامپینگ در بازار اروپا متهم کرده‌اند. این اتهام از طرف اتحادیه فولاد اروپا (یوروفر) به کل صنعت فولاد ایران به دلیل صادرات حدود یک میلیون تنی ورق گرم فولادی ایران به اروپا درحالی زده شده که تنها صادر‌کننده این محصول، مجتمع فولاد مبارکه اصفهان است. برای همین به گفته کارشناسان این موضوع قابل تعمیم به کل فولاد ایران و فعالان این حوزه نیست.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴:۱۴
چرخش بورس هر ۸ سال یکبار
هفته نامه بورس از گردش معاملات سهام سال ۹۵ گزارش می دهد؛

مروارید اسلامی - در حال حاضر ۴۱۵ شرکت در بورس تهران و فرابورس پذیرش شده‌اند. تعداد کل سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس در تاریخ ۷/۱۲/۱۳۹۵ در مجموع ۱۵۵۳ میلیارد سهم، مجموع ارزش بازار برابر با ۳,۸۰۷,۱۷۵,۷۹۶ میلیون ریال بوده است.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹:۴۹
انتشار مجله بازارو سرمایه

شماره ۸۳ و ۸۴ نشریه بازار و سرمایه منتشر شد.بازار بدهی ،ادغام بورس ها ، توقف نمادها و دهها مقاله تخصصی- تحلیلی موضوعات اصلی این نشریه را تشکیل می دهند.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲:۱۱
شماره نوروزی هفته نامه بورس منتشر شد

شماره ۱۸۹هفته نامه بورس‌ به همراه ویژه‌نامه‌ای ازچشم اندازبورس و اقتصاد ۹۶با عناوینی چون چرخش‌بورس هر ۸ سال،گفت و گو با نخستین‌دبیر کل بورس‌ پس از انقلاب ودهها مقاله‌تحلیلی- تخصصی منتشرشد.توزیع این هفته نامه از طریق کیوسک های مطبوعاتی سراسر کشور و ۴ ایرلاین صورت می گیرد.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲:۵۶
اما و اگر ضربان اقتصاد ۹۶
در آخرین نشست تخصصی هفته نامه بورس بررسی شد؛

نازنین نامور – سال ۹۵ با امیدواری زیادی نسبت به روابط بین‌المللی ناشی از مذاکرات و برجام آغاز شد هرچند بخشی از این خوش‌بینی‌ها از همان آغاز از نظر کارشناسانی که واقع بینانه به اقتصاد کشور نگاه می‌‌کردند، تحقق پیدا نمی‌‌کرد. دکترعلی اسلامی‌؛ رئیس هیات‌مدیره‌ مشاورسرمایه‌گذاری آرمان‌آتی و دکتر محمدرضا صادقی مقدم، عضو هيات علمي دانشگاه تهران و مديرعامل شركت مديريت سرمايه گذاري ملي ايران آخرین مهمانان هفته‌نامه بورس در سال ۹۵ بودند که به بررسی وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۵ پرداخته و در ادامه چشم‌انداز سال ۹۶ را مورد بررسی قرار دادند. ارائه راهکار برای خروج از وضعیت نابسامان اقتصادی و البته راه درمان بیماری سخت گریبانگیر اقتصاد کشور پایان بخش این میزگرد بود.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴:۵۸
نرخ سود ۴ سال آینده اوراق اجاره ،شناور محاسبه می شود

مدیرکل بدهی‌های وزارت اقتصاد اعلام کرد: کارگروهی متشکل از وزارت اقتصاد، سازمان برنامه، سازمان بورس و بانک مرکزی نرخ سود ۴ سال آینده اوراق اجاره را شناور تعیین کرده است.
یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵:۲۵
مصادیق دستکاری بازار تدوین شد

مسوول گروه مشاوران حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه پیش نویس اولیه مصادیق دستکاری بازار خبر داده و افزود: با تهیه پیش نویس اولیه مصادیق، در جلسات متعددی با حضور نمایندگان واحدهای نظارت بر بازار ، بورس‌ها و فرابورس متن اولیه در قالب ۲۴ مصداق در دو حوزه دستکاری مبتنی بر معاملات و مبتنی بر اطلاعات شناسایی و تنظیم شد.
یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹:۲۱
بزرگان تالار شیشه ای معرفی شدند

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس و فرابورس را در پایان بهمن ماه ۹۵ اعلام کرد که نشان می دهد تغییری در صدر بزرگان تالار شیشه ای ایجاد نشده است.
یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸:۵۹

همزمان با ورود به چهارمین ماه مسدود شدن سپرده های مردم در موسسه کاسپین، کمیسیون اقتصادی از رئیس کل بانک مرکزی خواست برای ارائه توضیح دراین خصوص فردا ۲۲ اسفندبه مجلس برود.
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹:۳۸
گواهی سپرده سهام و صندوق تک سهم در کمیته فقهی تصویب شد
تفکیک حقوق مالکانه سهم ؛

مدیر تحقیق و توسعه بورس از تصویب گواهی سپرده سهام و صندوق سرمایه گذاری تک سهم از سوی کمیته فقهی خبر داد و گفت: گواهی‌ سپرده سهام به عنوان ابزاری برای تأمین مالی سهامداران عمده و همچنین راهکاری برای افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها از مدتی پیش مورد توجه بورس اوراق بهادار تهران بوده است. در این سازوکار سهامدار عمده با حفظ توان مدیریتی خود بخشی از سهام تحت تملکش را به سرمایه‌گذاران می‌فروشد.
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴:۲۱