آرشیو
دلار باید ارزان شود
صادرات افزایش یافت

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از افزایش حدود شش درصدی صادرات در یکی - دو ماه گذشته خبر داد و گفت: نرخ فعلی دلار واقعی نیست و باید به ۴۲۰۰ تومان کاهش یابد.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸:۲۵
راه‌اندازی سامانه به روز رسانی حساب معامله گران بورس از بهمن/بازگشایی تحت احتیاط نمادهای بانکی
معاون اجرایی سازمان بورس خبر داد

یک مقام مسئول از راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک معامله‌گران از بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل جدید اصلاح شده در نهایت نماد اغلب بانک‌ها با شرایط تحت احتیاط بازگشایی خواهد شد.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳:۰۳
سقف‌های دردسرساز نرخ‌ها
چالش تولیدکنندگان با قیمتهای بورسی

تغییرات مکرر سقف نوسان قیمتی مجاز برای برخی محصولات بورسی،دردسرهای زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده و علاوه براینکه قیمت تمام‌شده را بالا برده، قدرت رقابت را هم از آنها سلب کرده است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶:۴۶
توضیح خنثی شرکت بورسی هم مانع از ادامه رشد ۳۲ درصدی نشد

شرکت بوتان بعد از رشد ۳۲ درصدی قیمت سهام در ۸ روز کاری اقدام به ارایه توضیحی خنثی کرد اما امروز هم به روند صعودی ادامه داد و با توقف نماد روبرو شد.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹:۵۴
تشکیل دبیرخانه امور معادن دولت و مجلس/بورس کالا در حوزه معدن راهگشاست
رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس مطرح کرد:

وی با تاکید بر اینکه با صادرات مواد خام معدنی مخالف هستیم، اظهارداشت : اگر امروز سرمایه‌گذارانی با توجه به مزیت وجود داشتن سنگ آهن در داخل کشور در حال ساخت کارخانه‌های فرآوری سنگ‌آهن هستند، باید به فکر فردا باشند وحل مشکل را نباید به ۱۰ سال آینده موکول کرد
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷:۰۴
شرایط ادامه سفارش گیری در نماد معاملاتی آکنتور۲
طی اطلاعیه ای اعلام شد؛

لازم به ذکر است کارگزاران می بایست دسترسی مشتریان برخط را مسدود کنند.هر گونه مسئولیت ناشی از عدم مسدود بودن دسترسی مشتریان برخط هر کارگزاری بر عهده آن کارگزاری و مدیر معاملات بر خط خواهد بود.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹:۵۵
واگذاری‌ ۳ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال سهم دولتی در سال

از ابتدای امسال تاکنون تنها ۳۴۱۳ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که از این میان ۱۰۳میلیارد ریال از طریق بورس و ۳۳۱ میلیارد ریال از طریق مزایده انجام شده است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳:۰۸
نظر عبده تبریزی درباره تهاتر بدهی ۱۱۰۰ میلیاردی بانکها و بدهی جدید

عضو شورای عالی سازمان بورس با تأکید بر داشتن زمان پرداخت مشخص اوراق بدهی دولت گفت: تعریف بدهی جدید برای اشتغال جدیدی که معلوم نیست ایجاد بشود یا نشود،شاید اقدام درستی نباشد.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸:۰۵
واگذاری سهام دولتی سه شرکت بیمه‌ای روی میز خصوصی‌سازی
سبحانی اعلام کرد

سازمان خصوصی‌سازی در بهمن ماه پیش رو علاوه بر عرضه بخشی از سهام دولتی‌ شرکت‌های بیمه‌ای البرز، آسیا و اتکایی امین در بورس، مزایده چند بنگاه دیگر را نیز برگزار خواهد کرد که ارزش کل این عرضه‌ها در مجموع حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴:۵۵
هشدار آمریکا درمورد واحد پولی مجازی ونزوئلا

وزارت خزانه داری (دارایی) آمریکا به سرمایه گذاران آمریکایی هشدار داد که معامله با ارز مجازی جدید ونزوئلا ممکن است نقض تحریم های واشنگتن علیه کاراکاس محسوب شود.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹:۳۵