آرشیو
ورود بیمه‌ کوثر به بازارهای سود‌ ده
مدیر سرمایه‌گذاری بیمه‌کوثر اعلام کرد:

هفته نامه بورس: شرکت بیمه ‌کوثر با هدف افزایش سود سهام در بازارهای سودده حضور یافت. شرکت باحضور فعال در بازار سرمایه، سهام پالایش اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی خراسان و جم را به شکل بلوکی خریداری کرد. نوید خاندوزی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گاز، نفت و پتروشیمی را از برنامه‌های شرکت دانست و گفت: سعی داریم با تبدیل منابع شرکت به دارایی‌های کم‎ریسک و پرسود بر ارزش دارایی‌ها و در نهایت میزان سود سهامداران بیافزاییم. وی با بیان اینکه تحول در حوزه بیمه‌گری، تغییر ترکیب فروش و پایش فروش بیمه‌نامه شخص‌ثالث از عوامل افزایش سود در سال‌های آتی است، خاطرنشان‌کرد: فروش بیمه‌نامه عمروسرمایه‌گذاری که حلقه مفقود شرکت‌های بیمه در سال‌های گذشته بوده است، اکنون در شرکت بیمه‌کوثر در حال رشد است و سرمایه‌گذاری‌های اخیر نیز برای تقویت این حوزه بوده است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸:۴۲
درخشش

این مجموعه فعال در گروه قند و شکر طی فعالیت ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه ۹۶ مبلغ ۸۸۰ ریال سود بدست آورد و این مبلغ نسبت به تحقق سود ۴۳۴ ریالی در دوره مشابه سال گذشته حدود ۱۰۳ درصد افزایش داشته است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴:۳۸
بیمه یک میلیارد دلاری ناوگان کشتیرانی ایران

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، تجارت دریایی را به دلیل ارزان بودن، تجارت نخست جهان دانست و افزود: دو سوم جمعیت جهان در حاشیه دریاها زندگی می‌کنند ضمن اینکه ۸۰ درصد شهر‌های تجاری مهم دنیا در کنار دریاها قرار دارند. وی با اشاره به توسعه قابل قبول بنادر در کشور و ظرفیت‌های گسترده حمل و نقل، شیلات و صنعت در دریاهای جنوب و وجود ۴۷۰۰ کیلومتر ساحل در جنوب کشور گفت: شهرهای بندری جنوب امکان تامین آب شرب از دریا را دارند که نتیجه آن توسعه شهرهای ساحلی خواهد بود.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲:۲۱
تحقق زیان ماحصل فعالیت

شرکت پتروشیمی آبادان با سرمایه ۶۳۰ میلیارد ریال که اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ را با برآورد سود ۱۵۲ ریالی تدوین کرده بود، در دوره عملکرد سه ماهه اول همان سال زیان ۶۳۰ ریالی پیش بینی کرد و بدین ترتیب در دوره مذکور افت قابل توجه سود را به ثبت رساند.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸:۵۵
 خداحافظی موقت
با تغییر زیان برآوردی به سود در گزارش جدید شرکت اتفاق افتاد:

شرکت ذوب آهن اصفهان در گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۹۶ زیان برآوردی در اولین پیش بینی درآمد هر سهم را به سود پنج ریالی تغییر داد و در پی تعدیل بااهمیت سود شرکت نماد معاملاتی آن متوقف شد.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶:۵۵
تاثیر مهم بازارگردان ها در عرضه اوراق سخاب
هفته نامه بورس بررسی کرد:

مژده ابراهیمی؛ هفته نامه اطلاعات بورس/ اوراق اسناد خزانه اسلامی با نماد سخاب که به منظور پرداخت بدهی دولت به طلبکاران از جمله بانک‌ها، پیمانکاران و شهرداری‌ها انتشار یافت، توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ حجم بالای معاملات این اوراق با عاملیت بانک ملی موجب شد معاملات در بازاری غیرشفاف و غیرمنسجم شکل بگیرد. موضوعی که نقدهای فراوانی را به سازمان بورس و اوراق بهادار به دلیل تعلل در اجرای دستور وزیر اقتصادی و دارایی وقت وارد کرد؛ داستان البته با حکم قهریه وزیر جدید ساختمان باب همایون اجرایی شد. اواخر سال گذشته بود که به بهانه حمایت از بورس،‌ عرضه اوراق بدهی در بورس متوقف شد. اقدامی که نه‌تنها کمکی به کاهش نرخ سود نکرد، بلکه بازاری غیرمجاز برای اوراقی موسوم به «سخاب» ایجاد کرد.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸:۱۰
 افزایش زیان برآوردی
پس از سه مرتبه اصلاح بودجه شرکت رقم خورد:

شرکت سایپا دیزل گزارش عملکرد سه ماه نخست سال مالی ۹۶ را برای سومین بار اصلاح کرد و در گزارش جدیدش از افزایش ۵۰ درصدی زیان برآوردی این مجموعه قطعه ساز خبر داد.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷:۱۲
 عرضه اولیه
شنبه هفته آینده انجام می شود:

شنبه هفته آینده برنامه عرضه اولیه دیگری در فرابورس انجام می پذیرد و طی آن ۱۰ درصد از سهام شرکت تولید و صادرات ریشمک به روش ثبت سفارش عرضه می شود. در این شرایط مدیر عامل "دریشمک" نیز در خصوص پرتفوی بورسی و غیر بورسی آن توضیح کوتاهی داد.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶:۱۳
داروسازان شفاف ترین و بانکداران کدرترین های بورس
براساس گزارش رتبه بندی اطلاع رسانی شرکت های بورس تهران مشخص شد:

امتیاز اطلاع‌رسانی ناشران براساس وضعیت اطلاع‌رسانی آنها از نظر قابلیت اتکا و به‌موقع بودن ارسال اطلاعات محاسبه شده و به شرکت‌ها امتیازی بین صفر تا ۱۰۰ داده شده است. معیار به‌موقع بودن براساس زمان ارسال اطلاعات توسط شرکت (پیش‌بینی‌های درآمد هر سهم، صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی‌نشده، صورت وضعیت پرتفوی، اظهارنظرهای حسابرس نسبت به پیش‌بینی درآمد هر سهم اولیه و شش‌ماهه و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شش ماهه، صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده و شده پایان دوره مالی و برنامه ‌زمان‌بندی پرداخت سود سهامداران) در مقاطع تعیین‌شده در دستورالعمل افشای اطلاعات و با لحاظ کردن میزان تاخیر در ارسال اطلاعات مورد محاسبه قرار گرفته است. میزان نوسانات و تغییرات در پیش‌بینی‌های ارسالی و تفاوت‌های میان مبالغ پیش‌بینی شده و عملکرد واقعی حسابرسی شده معیار قابلیت اتکا در این محاسبات است.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹:۲۹
 بدهی احتمالی
مدیر عامل شرکت توضیح داد:

مدیر عامل شرکت تاید واتر خاورمیانه طی نامه ای روی سامانه در خصوص بدهی احتمالی این مجموعه به سازمان تامین اجتماعی تبعات آن بر بودجه سال مالی ۹۶ "حتاید" توضیح داد.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۴۵