آرشیو
زنگنه سد راه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه شد

وزیر نفت با نحوه واگذاری ۶۰ درصد سهام پالایشگاه کرمانشاه که در فرابورس پذیرفته شده ، مخالفت کرد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴:۵۷
دسترسی به میزان ارزش سهام عدالت ممکن شد
بعد از ۱۰سال

"صدور صورتحساب مشمولان سهام عدالت از نیمه اسفند"؛ این تازه‌ترین اتفاق قابل ملموس برای مشمولین سهام عدالت پس از ۱۰ سال انتظار و نگه‌داری از برگه‌های سهام است که تا چند روز دیگر رقم خواهد خورد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۱۹
قول مساعد بورس برای حل  مشکلات حق تقدم پارس خودرو

معاون بورس تهران با اعلام مشکلات مربوط به حق تقدم پارس خودرو از برنامه جلسه با مدیران سایپا خبر داد .
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵:۵۲
بحران بانک ها گزینه ادغام را پررنگ تر کرد
چاره اندیشی بانک مرکزی برای خروج از بن بست

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری با بیان اینکه اصلاح صورت‌های مالی بانک‌ها عمق زیان‌دهی این موسسات را به خوبی نشان داد، گفت: برای حل مشکل اگر راهی جز ادغام بانک‌ها وجود نداشته باشد این کار انجام خواهد شد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱:۱۳
فرابورس هم انتشاراوراق اسناد خزانه را رد کرد
واکنش به یک اقدام دولتی؛

یک مقام مسئول در فرابورس با بیان اینکه فرایند پذیرش و عرضه اوراق خزانه اسلامی در دوره زمانی طولانی صورت می‌گیرد، گفت: هیچ اسناد خزانه اسلامی (اخزا) تا پایان سال جاری در فرابورس منتشر و پذیرش نخواهد شد.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴:۳۸
شاخص دستکاری نمی شود
پاسخ مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به منتقدان ؛

علیرغم انتقاداتی که از سوی منتقدان مبنی بر حمایت از شاخص صورت می گیرد ، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به صراحت اعلام کرد که هیچ دستکاری در شاخص وجود ندارد.
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱:۰۷
شـا یعه ؛ابزار سهم‌اندازان
هفته ‌نامه بورس نوسان‌گیری روی سهام شرکت‌های کوچک را بررسی کرد:

مروارید اسلامی / «فلانی چی خرید؟»،‌ «فلانی سهم شرکت A رو فروخت»، «سهم B داره میره بالا، سریع بخرید»، «صنعت C وضع خوبی داره، سهم شرکت D رو بخرید»، «من روی این سهم مثبتم»، «من این سهم رو توصیه می کنم»، «پیش‌بینی میشه که سهم E روند صعودی داشته باشه و روی قیمت N توصیه به خرید میشه»، «خبر دارم که شرکت G داره قرارداد جدید میبنده. بخرید تا خبرش پخش نشده»، «جمع بشید سهم F رو ببریم بالا»،..
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶:۴۸
سهامداران نگران نباشند!
مسئولان از ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم ابهام زدایی کردند؛

محمد امین صالحی / ابتدای بهمن ماه سال جاری بود که آيين نامه اجرايي موضوع تبصره (۵) ماده (۱۶۹) مکرر قانون ماليات‌هاي مستقيم پس از تصويب وزراي امور اقتصادي و دارايي و دادگستري، با ابلاغ بخشنامه‌اي از سوي معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان امور مالياتي کشور قابليت اجرايي يافت.
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۲۰
حمایت از بورس با سرمایه ریسک‌گریزان
میزگرد / فعالان بازار از پیامدهای" ابلاغیه سازمان درباره صندوق‌های با درآمد ثابت" گفتند:

نازنین نامور - "صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید نقش فعال‌تری در بازار‌سرمایه داشته باشند؛ بنابراین به تمامی‌صندوق‌های با درآمد ثابت فرصت داده شده است تا طبق ابلاغیه سازمان خود را با شرایط مناسب به‌روز کنند. ما مقیدیم که روند کار با لحاظ شرایط و فرصت کافی انجام شود. زمانی که صندوق‌ها برای تمدید مجوز و افزایش سقف مراجعه می‌کنند، سازمان می‌تواند اساسا با این درخواست موافقت نکند ضمن اینکه طبق قانون سازمان موظف به نظارت بر اجرای قانون بازار اوراق بهادار و تنظیم مقررات مربوط به فعالیت‌ها از نظر انضباطی است".
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲:۴۱
عرضه سهام قدغن
با خروج ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی توسط دولت از بازار سهام، اعمال شد؛

حسین رهجو - روز سه شنبه هفته گذشته بود که سازمان بورس، طی اقدامی‌فوری و آنی اعلام کرد که تا پایان سال جاری تمامی‌عرضه‌های اولیه را در بورس و فرابورس متوقف خواهد کرد؛ محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که با دستور شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها با توجه به وضعیت کنونی بازار و لزوم جلوگیری از خروج نقدینگی و فروش سهام توسط برخی سهامداران برای تامین مالی خرید سهام جدید و حمایت از سهامداران، تا شب عید متوقف خواهد شد. استدلالی که پایه کارشناسی ندارد و قطعا عرضه اولیه سهام نه‌تنها باعث خروج نقدینگی نمی‌شود، بلکه پول‌های تازه‌ای به بورس وارد خواهد کرد. در عین حال رقم عرضه اولیه‌ها که تا پایان امسال حداکثر به ۱۰ شرکت ریز و درشت می‌رسید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان جذب نقدینگی می‌کرد که اگر خروج ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی از بورس توسط دولت انجام نمی‌شد، به راحتی محقق می‌شد.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰:۳۵