آرشیو
بررسی اوراق تبعی و کارکردآن

حمیدرضا مهرآور، مدیرعامل کارگزاری بانک سامان/ اوراق تبعی(موسوم به بیمه سهام) با هدف پوشش ریسک و عموما وضعیت منفی بازار یا شرکت منتشر می‌شود. فروشنده یا عرضه کننده اوراق متعهد می‌شود تعداد معینی از سهام شرکت را به قیمت مشخصی که اصطلاحاً به آن "قیمت اعمال" می‌گویند در تاریخ معینی (تاریخ اعمال) از سهامدار خریداری کند.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳:۲۴
پذیره نویسی ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق در یک چشم به هم زدن

پذیره نویسی ۳۰۰ میلیارد تومان از اوراق رهنی بانک مسکن که برای اولین بار در بازار سرمایه ایران با سود ۱۸.۵ درصدی در فرابورس انجام شد در کسری از ثانیه به اتمام رسید.
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹:۰۰
نگاهی بر ماجرای کد‌های خاص در بورس تهران 
روزنامه همشهری گزارش داد:

روزنامه همشهری در یکی از گزارش های خود به موضوع مورد مجادله کدهای خاص بورس تهران پرداخت.
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴:۲۰
۱۲ پیشنهاد برای افزایش مشارکت سرمایه‌گذاران خرد در بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ۱۲ پیشنهاد برای افزایش مشارکت سرمایه گذاران خرد در بازار سرمایه اعلام کرد.
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷:۳۹
تکنیکال! نقشه راه یا سرسره چاه؟!
کمی تأمل لطفاً:

همین عمل ساده، یکی از مهمترین اصول علم تکنیکال را نقض می کند! افراد مختلف با منابع و دیدگاهها و داده های متفاوت به یک نتیجه واحد نرسیده اند. بلکه یک نفر با منابع و داده ها و نگرش خودش به این نتیجه رسیده و با نشر آن، می کوشد دیگران را نیز به همان نتیجه برساند!!
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶:۰۸
سپاه شیراز هم از عوامل حمله به مطهری شکایت کرد

هرچند خیلی از عوامل این حادثه شناسایی و دستگیر شدند اما به دلیل ادامه پیگیری‌ها توسط دادستان شیراز و تا دستگیری همه عوامل این حادثه، قرار مجرمیت یا کیفرخواست صادر نخواهد شد. اما باید بگویم که دادستانی تا امروز به خوبی پیگیر این ماجراست.
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲:۰۲
کارگران می‌دانند تحریم‌ها کاغذپاره نیستند
وزیر کار: 

وزیر کار خطاب به روحانی گفت: آقای رییس جمهور حضرتعالی به درستی نگران وضعیت کارگران ساختمانی بودید و امروز در خدمت شما عرض می‌کنم که تا پایان سال بیمه کارگران ساختمانی را به سرانجام خواهیم رساند. 
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹:۴۹
روحانی: عزت ایران روزی است که در آن بیکار نباشد/دلالان تحریم به فکر شغل دیگری باشند

رییس جمهوری اظهار داشت: افتخار آفریننان! ما نیاز به توسعه داریم. توسعه یک هدف بسیار بلند و بالا برای همه کشورها است. ما ایران توسعه یافته را می خواهیم. چشم انداز ۲۰ ساله ابلاغی رهبر معظم انقلاب در یازده سال پیش به ما می گوید ایران ظرف ۲۰ سال باید کشور توسعه یافته باشد؛ این هدف بلندی است که همه باید آن را دنبال کنیم.
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱:۰۵
امروز به راه امام بیشتر از همیشه نیاز داریم 
سید حسن خمینی 

وی افزود: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران امروز تبدیل به یک مجموعه بالنده شده و کم کم رشد کرده است؛ گرچه من انتظار روزهای بهتر و شکوفاتری را برای مجموعه جماران دارم.
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱:۱۹
ظریف: متعهد به خلع سلاح هسته ای هستیم

ظریف ضمن اشاره به ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای در خاورمیانه افزود: سران عدم تعهد در نشست سال ۱۳۹۱خود در تهران حمایت خود را از ایجاد این منطقه اعلام داشته و از همه کشورها خواستند اقدام فوری و عملی برای ایجاد آن بعمل آورند. عدم تعهد همچنین از اسراییل خواست که از تملک سلاح های هسته ای خوداری نموده و با پیوستن فوری و بدون قید و شرط به معاهده عدم اشاعه، تمامی فعالت های هسته ای خود را تحت پادمان های جامع آژانس قرار دهد. آنها همچنین خواستار ممنوعیت کامل انتقال هرگونه تجهیزات، مواد و فن آوری هسته ای به اسراییل و هرگونه کمک علمی و فنی هسته ای به آن شدند.
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴:۳۸