تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ساعت : ۱۶:۲۶ کد خبر: ۳۸۸۵۵۶

با واگن های پراز اخبار خوب و مثبت
شرکت "ریل سیر کوثر" در ایستگاه فرابورس توقف کرد
صبح امروزکه در کشوربه دلیل رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روزی متفاوت بوددر پانزدهمین نشست "یک دیدار یک عرضه فرابورس" شرکت حمل و نقلی راه آهنی ریل سیر کوثر با حضور جمعی از مدیران این مجموعه معرفی شد.

رویدادی مهم پیش رو

به گزارش پایگاه خبری بورس آنلاین ؛عرضه اولیه این شرکت که به چهارشنبه 22 ام موکول شد 10 درصد سهام معادل 47 میلیون و  182 هزار و 31 سهم این شرکت است. عرضه به روش ثبت سفارش یا بوک بیلدینگ انجام خواهد شد که  برای هر مشتری حقیقی و حقوقی حداکثر یک هزار سهم در نظر گرفته شده همچنین دامنه قیمتی که سهامداران عمده اعلام کرده اند 190  تا 209 تومان است. متعهد خرید و عرضه شرکت کارگزاری ارگ هومن و سقف تعهد خرید 50 درصد سهام قابل عرضه است.

؛ در فصل آغازین معرفی شرکت ابوالقاسم سعیدی، نایب رییس هیات مدیره شرکت ریل گسترکوثردر تشریح مزیت های شبکه ریلی گفت: در حال حاضر 25 میلیون نفر مسافر با متوسط مسیر 600 کیلومتر و 35 میلیون بار با مسافت 800 کیلومتر جابجا می شوند که حدود 3100 میلیارد تومان صرفه جویی سوخت در جریان است.

وی از دیگر محاسن شبکه ریلی را کاهش آلودگی محیط زیست اعلام کرده و گفت: چهار قطار حدود 500 نفر مسافر جابجا می کند که معادل 20 اتوبوس است.

به گفته وی با همه این مزیت ها شبکه ریلی متناسب با نیاز رشد نکرده و ایران در صنعت ریلی عقب مانده است.

داشته های شرکت ریل سیر کوثر

نایب رئیس شرکت ریل سیر کوثر که تجربیات زیادی در این حوزه دارد با اشاره به اینکه در بخش مسافری در ایران به ازای هر یک میلیون نفر 22 واگن ،در آلمان 250 واگن ،ژاپن 230 واگن و ترکمنستان 60 واگن وجود دارد؛ ادامه صحبت های خود را به معرفی این شرکت پیوند زده و گفت: شرکت در سال 82 تاسیس و در سال 84 با خرید 28 دستگاه واگن مسافری واردعرصه حمل و نقل ریلی شد. درحال حاضر 37 دستگاه واگن مسافری در اختیار دارد که  حدود 400 تا 450 هزار نفرمسافررا سالانه جابجا می کند.همچنین 134دستگاه واگن حمل مواد سوختی جزو دارایی شرکت است که سالیانه 200 هزار تن بار در مسافت 700 کیلومتر جابجا می شود.

سعیدی در خصوص برنامه های توسعه ای شرکت اعلام کرد: این شرکت برای خرید 27 دستگاه واگن مسافری با واگن سازی پارس قرارداد منعقد کرده همچنین مشابه همین قراداد را با شرکت اروپایی دارد. انعقاد قرارداد 300 دستگاه واگن لبه بلند مخصوص حمل بارمواد معدنی با واگن سازی پارس  و برنامه خرید 1500 واگن از یک شرکت آسیایی نیز با کمک تسهیلات در دست برنامه است.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مساله این بخش سهم بازار است گفت: در حال حاضر سالیانه حدود 5 درصد از سفرها را در اختیار داریم که باید تا پایان برنامه ششم توسعه این سهم را به 30 درصد برسد.

دیگر مزیتهای  شرکت

سعیدی همچنین به وضعیت قراردادهای شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت قرارداد 30 ساله با راه آهن دارد که 10 سال آن سپری شده و در این مدت هزینه و نرخ خدمات ثابت است. اما در حال حاضر شرکت های جدید قراردادهای کوتاه مدت با راه آهن دارند.

نایب رییس هیات مدیره شرکت ریل سیر کوثر  خاطرنشان کرد: در سال های 80 و آغاز خصوصی سازی راه آهن امتیازات ویژه ای را برای تشویق به بخش خصوصی می داد که در حال حاضر آنها را کاهش داده همچین نرخ لوکوموتیو هم برای ما اجاره اش پایین تر است مزیت دیگر این شرکت خدمات دهی در دو حوزه باری و مسافری است.

وی همچنین از ورود ناوگان جدید مسافری و افزایش سهم بازار این شرکت در سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هزینه راه آهن برای ما کمتر است سود سالیانه ما همیشه رو به افزایش است.به گفته سعیدی 1.5درصد واگن های کشوردراختیاراین شرکت است که  2.5 درصد مسافران کشور را جابجا می کند.

رقم های مهم

مدیر مالی شرکت ریل سیرکوثر در پاسخ به دو سوال پایگاه خبری بورس آنلاین در باره سرمایه شرکت و برنامه عرضه ؛ سرمایه شرکت  را درحدود 48 میلیارد تومان اعلام کرده واز برنامه افزایش سرمایه بدون اشاره به رقم آن خبرداده و افزود: در جلسه پذیرش تعهد عرضه 20 درصدی در دومرحله به شرکت فرابورس ارائه شده که قرار است ده درصد آن در روز عرضه اولیه انجام شود چون سهامداران عمده تمایلی به عرضه 10 درصدی دوم ندارند.در حال رایزنی در فرابورس برای عدم عرضه هستیم.

وی درخصوص سود این شرکت نیز گفت: EPS  امسال شرکت 157 ریال پیش بینی شده که در شش ماهه 65 درصد آن معادل 103 ریال پوشش داده شده است که با توجه به اتفاقات خوب احتمال تعدیل مثبت هم وجود دارد.

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید.
دانلود فایل مرتبط با خبر :
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۴
388556
نظرات ارسال شده
اخبار پربیننده‌
اخبار پربحث‌